Hospicjum pod Wrocławiem pełne spokoju i ciepła

Ośrodek Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie to placówka opiekuńcza o wysokiej renomie. Od 2000 roku z powodzeniem realizujemy misję zapoczątkowaną w Anglii przez Cicely Saunders, pierwszą lekarkę paliatywną na kuli ziemskiej. Naszym powołaniem jest niesienie ulgi tym, którzy najbardziej potrzebują opieki. Wiemy, że życie ludzkie trwa do samego końca. Zapewniamy komfort i łagodzimy ból, by nasi podopieczni mogli żyć w pełni do swoich ostatnich chwil.

Hospicjum w XIX-wiecznym zajeździe otoczone bukowym lasem.

Nasze hospicjum pod Wrocławiem to rozbudowany i unowocześniony zajazd, który stał tu przez całe poprzednie stulecie. W bezpośrednim pobliżu znajdują się łagodne Wzgórza Trzebnickie i malowniczy, bukowy las. Otoczenie zapewnia naszym pacjentom niezbędny spokój i zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu przy każdej nadarzającej się okazji. W takiej scenerii można z łatwością przeprowadzić niespieszną rozmowę, odetchnąć i pomyśleć.

Łatwy dojazd – do hospicjum dojedziesz z Wrocławia w zaledwie pół godziny.

Nasze drzwi są otwarte dla bliskich naszych pacjentów. Jeśli dysponujesz samochodem, do ośrodka w Będkowie dojedziesz z Wrocławia w mniej niż 30 minut. Dojazd PKS-em zajmie najwyżej 10 minut więcej. Dzięki temu można odwiedzać naszych podopiecznych codziennie, nie tracąc z nimi kontaktu, a jednocześnie zapewniając im fachową pomoc.

We Wrocławiu, Oleśnicy, Wołowie i Górze Śląskiej funkcjonują także nasze punkty konsultacyjne, w których można dowiedzieć się więcej o naszym działaniu i uzyskać profesjonalne wsparcie w staraniach o opiekę hospicyjną.

Zapewniamy opiekę paliatywną na światowym poziomie.

Pracują u nas doskonale wykwalifikowani specjaliści z zakresu medycyny paliatywnej. Lekarze z będkowskiego hospicjum pod Wrocławiem nie skupiają się wyłącznie na uśmierzaniu bólu. Opieka nad pacjentem jest sprawowana kompleksowo i uwzględnia ochronę przed powikłaniami, rehabilitację oraz pomoc psychologiczną dla naszych pacjentów. Nasz personel medyczny ma w sobie niezmierzone pokłady cierpliwości i ciepła. Dzięki temu możemy dać naszym podopiecznym w pełni profesjonalne wsparcie.

Hospicjum dysponuje specjalistycznym sprzętem medycznym.

Dostęp do nowoczesnych urządzeń pozwala zapewnić pacjentom hospicjum pod Wrocławiem najlepszą możliwą opiekę. Na terenie ośrodka pomagamy osobom wymagającym wspomagania oddychania za pomocą respiratora lub tlenoterapii. Dysponujemy również sprzętem do żywienia dojelitowego, dzięki czemu możemy zaopiekować się pacjentami, którzy nie mogą żywić się w sposób naturalny. Dzięki długiemu doświadczeniu z powodzeniem leczymy też odleżyny i trudno gojące się rany.

Możemy zorganizować i wyposażyć Twoje hospicjum domowe.

Zajmujemy się również pacjentami, którzy chcą i mogą pozostać w domu. Prowadzimy darmową wypożyczalnię sprzętu do wentylacji domowej i żywienia dojelitowego. Szkolimy z zakresu obsługi i higieny dostarczanych urządzeń medycznych. Nasi lekarze i pielęgniarki regularnie odwiedzają swoich podopiecznych, upewniając się, że mają wszystko, czego im potrzeba.

Chcemy, by nasi pacjenci czuli się w hospicjum jak w domu.

Hospicjum pod Wrocławiem prowadzimy z pełnym oddaniem. Staramy się zapewniać naszym podopiecznym jak najbardziej domową atmosferę. Stale troszczymy się o ich wygodę. Rozmawiamy o sprawach łatwych i trudnych. W tych działaniach dzielnie wspierają nas wolontariusze, którzy są częstymi gośćmi w naszym ośrodku.

We wrocławskim hospicjum pracujemy przez całą dobę.

Nie ma dla nas dobrych i złych chwil na pomoc. W każdym momencie jesteśmy gotowi zatroszczyć się o naszych pacjentów. Przez całą dobę dyskretnie sprawdzamy stan naszych podopiecznych, dzięki czemu nie umknie nam żadna minuta, w której będą nas potrzebować. Wiemy, że w tym czasie każda chwila jest cenna. Dlatego dokładamy starań, by w naszym hospicjum pod Wrocławiem zapewnić im maksymalny komfort bez przerwy.

W ramach dolnośląskiego hospicjum otaczamy opieką pacjentów i ich bliskich.

Wiemy, jak wielką rolę w życiu naszych pacjentów odgrywają ich bliscy. Zdajemy sobie sprawę, że nie tylko nasi podopieczni przeżywają w tym czasie trudne emocje. Właśnie dlatego pomocą psychologiczną obejmujemy całe rodziny. W naszym hospicjum nawiązujemy autentyczne relacje i nie pozostawiamy ludzi samym sobie w krytycznych momentach życia. Dlatego pomagamy bliskim naszych pacjentów również podczas żałoby.

Zadzwoń lub napisz do nas, jeśli masz pytania dotyczące pomocy paliatywnej i sposobu funkcjonowania hospicjum.