Wrocławskie standardy, czyli co hospicjum pod Wrocławiem zapewnia swoim pacjentom?

Hospicjum pod Wrocławiem, które prowadzimy, doskonale wpisuje się w lokalne tradycje. Od 2000 roku umiejętnie łączymy wrocławską zaradność i empatię z nowoczesnym i kompleksowym podejściem do zagadnień medycznych. Dzięki temu możemy zapewnić naszym pacjentom dostęp do specjalistycznego sprzętu i zaproponować im opiekę pełną ciepła, które płynie z naszej wewnętrznej potrzeby.

Możesz liczyć na pomoc wrocławskiego hospicjum przez całą dobę.

Przyjmując posadę w hospicjum zdajemy sobie sprawę, że nasza praca nigdy się nie kończy. Pacjenci mogą potrzebować nas o każdej porze dnia i nocy i jest to całkowicie naturalne. Nasz personel medyczny uczestniczy w specjalistycznych szkoleniach z zakresu medycyny paliatywnej, traktując swój zawód jak prawdziwe powołanie.

Wiemy, że nasza misja jest ważna. W ostatnich miesiącach życia przewlekłym chorobom towarzyszy szereg dolegliwości, w których choremu trzeba ulżyć. Właśnie dlatego nasi podopieczni przez całą dobę są pod opieką wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek. Pracujemy, by nasi pacjenci mogli odpoczywać, nie odczuwając przy tym żadnego bólu.

Mamy odpowiednie doświadczenie, by poradzić sobie z wyzwaniami w opiece paliatywnej. Skutecznie leczymy odleżyny i trudno gojące się rany. Dobieramy leczenie farmakologiczne w taki sposób, by pacjent mógł spędzić czas, który mu pozostał, w jak największym komforcie fizycznym.

Dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który udostępniamy także w ramach hospicjum domowego.

Nawet najbardziej szczegółowa wiedza z zakresu medycyny paliatywnej nie mogłaby być wykorzystana bez nowoczesnych urządzeń. Dlatego inwestujemy w profesjonalny sprzęt medyczny do żywienia dojelitowego i pozajelitowego. W ten sposób możemy zajmować się pacjentami, którzy z jakichś względów musieli zaprzestać tradycyjnego odżywiania. Dzięki temu możemy zapewnić im zbilansowaną dietę i dostęp do składników odżywczych w sposób, który jest dla nich wygodny i bezbolesny.

W naszym hospicjum pod Wrocławiem posiadamy także sprzęt do respiratoroterapii i tlenoterapii. Zapewniamy pacjentom spokojny oddech niezależnie od tego, czy potrzebują terapii inwazyjnej, czy bezinwazyjnej. Ze specjalistycznych urządzeń można także korzystać w hospicjum domowym. W takim przypadku zapewniamy także przeszkolenie osób zajmujących się chorym z zakresu higieny i obsługi urządzeń.

Biorąc pod uwagę szeroki wachlarz usług, jakie oferujemy, możesz mieć pewność, że powierzona nam osoba znajduje się w miejscu, w którym otrzyma najlepszą możliwą pomoc.

Pacjenci hospicjum mają zapewnioną opiekę rehabilitantów i terapeutów.

W hospicjum pod Wrocławiem zajmujemy się nie tylko uśmierzaniem bólu fizycznego. Wiemy, jak ważne dla komfortu chorej osoby może być profesjonalne wsparcie psychologiczne i duchowe. W naszym ośrodku pracują oddani terapeuci, z którymi pacjenci mogą porozmawiać o swoich obawach i bólu. Dzięki temu czują się spokojniejsi i mogą przeżyć swój czas bez towarzyszącej chorobom paliatywnym emocjonalnej szarpaniny.

Osobom wierzącym zapewniamy także wsparcie duchownych, jednak nie narzucamy tej formy opieki. Spotkanie tego rodzaju odbywa się tylko na wyraźną prośbę pacjenta.

Nasze hospicjum zatrudnia także rehabilitantów, którzy mogą pomóc chorym zachować jak największą sprawność. Dzięki fizykoterapii, kinezyterapii i masażom leczniczym nasi podopieczni odczuwają mniejszy ból podczas ruchu, co może skutecznie poprawić ich ogólne samopoczucie.