Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

5 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W naszym Ośrodku nie mogło zabraknąć obchodów tak ważnego święta. Z tej okazji zaprosiliśmy naszych Wolontariuszy na uroczystość do nas. Pani Dyrektor do spraw pielęgniarstwa takimi słowami przywitała zgromadzonych:
„Wolontariat- Bo lubię!, bo dobrze się z tym czuję!Ten wysiłek daje moc by uwierzyć, że jest ktoś kto Cię potrzebuję, czeka na Ciebie…Twoje dobre słowa, uśmiech, rady, to że Jesteś…Nieważne gdzie, ważna jest Twoja obecność, ona dodaje skrzydeł!Zwiędnięte kwiaty nagle ożywiają na Twój widok.Zrozumienie, wysłuchanie dodaje otuchy, jest jak łyk zimnej wody w upalne dni.Jesteś nauczycielem ale i uczniem- pamiętaj o tym !
Panuje tu miłość i zrozumienie.Chociaż Jesteś mała cząstką w świecie, bądź dumny ! Pełen optymizmu, radości, szczęścia Stajesz się bogatszy o doświadczenia…To Ty nikt inny jesteś WOLONTARIUSZEM.”

Szkoła Muzyczna zadbała o cześć artystyczną. Mogliśmy usłyszeć przepiękne wykonania utworów m.in  znanego kompozytora  S.Moniuszki. W podziękowaniu  dla naszych wspaniałych Wolontariuszy za ich wielkie serce zostały wręczone przez Pacjentkę Panią Wandę statuetki.  Nie zabrakło również słodkości w postaci tortu.Ponadto z okazji zbliżających się Mikołajek nasi Podopieczni oraz Personel zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez Wolontariuszy.

Jeszcze raz Dziękujemy!