Jesienna wizyta wolontariuszy ze Żmigrodu

Pod hasłem “Cuda i dary jesieni” uczniowie ze Żmigrodu zainaugurowali kolejny rok swojej wolontariackiej działalności. Koło działa bardzo prężnie i realizuje wiele bezinteresownych działań. Ten rok szkolny rozpoczęli od spotkania w Ośrodku Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie.

Wolontariusze utrzymują stałe kontakty z pacjentami hospicjum od początku swojej działalności, ale ten dzień był wyjątkowy. Młodzież, wykorzystując przywiezione domowe ciasta przygotowała słodki poczęstunek, a z jesiennych owoców przygotowano sałatkę. Były słodkości, ale większą radość sprawiło wspólne śpiewanie. Radość wspólnego śpiewania to jedna z chwil, na które pacjenci czekają z utęsknieniem. Bo to prawdziwy „Koncert życzeń” śpiewają wszyscy, a nasi wolontariusze potrafią zaśpiewać wszystko! Nawet przepiękna jesienna pogoda sprzyjała radości spotkania. Hospicjum to miejsce, gdzie każdy uczy się pokory życia, wrażliwości jak obcować z drugim człowiekiem, ale dzięki temu doświadcza też ogromnej radości.  To dobry start dla młodych ludzi, bo chorzy ich potrzebują. Młodości, radości, wybuchów śmiechu…A oni uczą się od pacjentów, jak dbać i troszczyć się o innych nawet w takich drobiazgach jak karmienie. Czy nasza młodzież zdaje tak trudny egzamin dojrzałości?
Już czeka długa kolejka chętnych do kolejnego wyjazdu…