Drugi Piknik Rodziny

W dniu 08.06.2019 r. na terenie parku Ośrodka Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie odbył się Drugi Piknik Rodzinny. Zorganizowany został z potrzeby serca, aby umożliwić pacjentom i ich rodzinom wspólne spędzenie czasu, integrację z personelem, spotkanie z wolontariuszami i przyjaciółmi ośrodka. Honorowym patronatem przedsięwzięcia był Burmistrz Gminy Trzebnica Marek Długozima i Starosta Powiatu Trzebnickiego Małgorzata Matusiak.

Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele samorządu i społeczności lokalnej. Pacjentom, ich rodzinom oraz zaproszonym gościom zaoferowano wiele doznań artystycznych. Występ Orkiestry dętej z Wiszni Małej pod dyrygenturą Pawła Maliczowskiego, chóru Cantiamo Tutto z Wrocławia, formacji muzycznej Stars of Melody ze Żmigrodu, dzieci z Placówki Wsparcia dziennego w Żmigrodzie oraz kapeli ludowej Humorek ze Żmigrodu.

Na szczególną uwagę zasługiwały kulinaria dla wszystkich uczestników festynu, bogate w słodkości i przepyszne dania z grilla. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Podczas pikniku nagrodzono wolontariuszy, którzy przez cały rok odwiedzają naszych pacjentów.

Gdyby nie życzliwość i wsparcie ludzi dobrej woli zorganizowanie tego typu wydarzenia nie byłoby możliwe, za co z całego serca dziękujemy.

DYREKCJA I PRACOWNICY OŚRODKA MEDYCYNY PALIATYWNEJ I HOSPICYJNEJ W BĘDKOWIE