Czym wyróżnia się nasze hospicjum na tle innych hospicjów dolnośląskich?

Wszystkie hospicja dolnośląskie świadczą usługi z zakresu opieki paliatywnej. Każde z nich skupione jest wokół tej samej idei. Chcemy opiekować się osobami chorymi na przewlekłe, postępujące, śmiertelne choroby u schyłku ich życia. Naszą ambicją jest zapewnienie światowych standardów podczas uśmierzania bólu. Wszyscy borykamy się tymi samymi trudnościami, z jakimi musi radzić sobie służba zdrowia w Polsce.

W Ośrodku Medycyny Paliatywnej i Hospicyjnej w Będkowie jest jednak coś wyjątkowego. O panującej tu atmosferze decydują drobne szczegóły, które dają naszym podopiecznym powody do radości i ułatwiają funkcjonowanie ich rodzinom.

XIX-wieczny zajazd w otoczeniu soczystej zieleni jest idealnym miejscem do odpoczynku.

Budynek naszego dolnośląskiego hospicjum to odnowiony zajazd z XIX wieku. O jego lokalizacji zdecydowały więc względy użytkowe i turystyczne. Nic dziwnego, że kilkupiętrowa budowla tak pięknie komponuje się z otaczającym ją lasem bukowym i niewysokimi, trzebnickimi wzgórzami. Ktoś mógłby powiedzieć, że nie ma to najmniejszego znaczenia. A jednak. Ludzie zasługują na wszelkie dobro, jakie może ich spotkać. I na czyste powietrze.

Chcemy, by nasi podopieczni czuli się tutaj jak w prawdziwym domu. Dlatego dokarmiamy okoliczne zwierzaki, by częściej przychodziły na nasze podwórze. Jeśli tylko sytuacja na to pozwala, a chory wyrazi taką chęć, będzie mógł spędzać mnóstwo czasu w ładnym, zdrowym otoczeniu. Medycyna paliatywna w naszym rozumieniu nie ogranicza się bowiem do farmakoterapii. Opieka tego rodzaju to także pomoc duchowa poprzez rozmowę i zapewnianie pacjentom przyjemnych warunków pobytu.

Hospicjum pod Wrocławiem, w którym dobrze się żyje.

Jesteśmy za życiem. Nawet, jeśli są to jego ostatnie miesiące. Zdajemy sobie sprawę, że nasi pacjenci są nieuleczalnie chorzy i nie mają szans na wyzdrowienie. Nie oznacza to jednak, że końcowe chwile mają im upłynąć w przytłaczającej atmosferze. Z tego względu dajemy szerokie pole do popisu naszym wolontariuszom.

Organizujemy koncerty i pikniki dla pacjentów i ich rodzin, w których bierzemy aktywny udział. Wspólne działania dostarczają naszym podopiecznym miłych wrażeń i sprawiają, że czują się oni ważni i potrzebni. Wiemy także, jak wielką rolę w życiu chorych odgrywają ich bliscy. Chcemy, by mogli spędzać razem jak najwięcej czasu. Dlatego na terenie ośrodka otworzyliśmy hostel, w którym można przenocować podczas odwiedzin.

Nasz sprzęt medyczny udostępniamy także hospicjom domowym.

Hospicjum dolnośląskie w Będkowie jest jedną z najlepiej wyposażonych placówek w całym województwie. Dysponujemy profesjonalnym sprzętem do wentylacji domowej i żywienia dojelitowego, który możemy dostarczyć pod wskazany adres. Wypożyczenie urządzeń jest bezpłatne, podobnie jak realizowane przez nas wizyty lekarskie i pielęgniarskie. Dostarczamy także preparaty medyczne do żywienia w domu. Niezależnie od tego, czy hospicjum ma charakter domowy, czy stacjonarny, nasi podopieczni mogą także liczyć na pomoc rehabilitanta i psychologa.

Jeśli poszukujesz obecnie odpowiedniego hospicjum dla bliskiej osoby, zapraszamy Cię serdecznie. W naszą misję wkładamy serce i jesteśmy świetnie przygotowani do jej realizacji.